Skipton Christchurch WW1

 

Corporal William ASTLE (West Yorkshire Regiment)

Private Ernest BALDOCK (West Yorkshire Regiment)

A/Corporal Francis Arthur BARKER (West Riding Regiment)

Private Richard BARSON (West Riding Regiment)

Private Arthur BELL (Durham Light Infantry) (SD)

Private Walter William BELL (Labour Corps)

T/2nd Lieutenant Thomas Billows BELLAMY (Royal Lancaster Regiment)

Private Stephen BISHOP (West Riding Regiment)

Sergeant Alfred Charles BRIGGS (West Riding Regiment)

T/2nd Lieutenant Thomas Dugdale BROUGHTON (Yorkshire Light Infantry)

Private Frederick William CARTMAN (West Riding Regiment)

Sergeant Charles Victor CHILD (West Riding Regiment)

Private Ennie CLARKE (West Riding Regiment)

Private Tom CLARKE (Yorkshire Regiment)

Sergeant William George COLE (Machine Gun Corps)

Private George COLLINS (Grenadier Guards)

Private Frank COUNTER (West Riding Regiment)

Private Harry COWPER (West Riding Regiment)

Private Brian DALE (Essex Regiment)

L/Corporal Tom Milner DRUMMOND (West Riding Regiment)

Private John EASTWOOD (East Yorkshire Regiment)

Trooper Luke ELLISON (3rd/1st Scottish Horse)

Private Thomas EMMOTT (Lincolnshire Regiment)

Private Bernard FLETCHER (East Yorkshire Regiment)

Private Frederick Parker FURNESS (West Riding Regiment)

Private James Watson GARWOOD (West Riding Regiment)

Private George HARGREAVES (Tank Corps)

Private John Robert HARGREAVES (Grenadier Guards)

Private Sam HARGREAVES (West Riding Regiment)

Private John Willie HAWKIN (West Riding Regiment)

Corporal Arthur HEBDEN (West Riding Regiment)

Private James HEBDEN (York & Lancaster Regiment)

Private Horace HILLARY (West Riding Regiment)

Private Edgar HINDLE (Northumberland Fusiliers)

L/Sergeant Ernest HOYLES (Canadian Infantry)

Corporal George HOYLES (West Riding Regiment)

Private Richard HOYLES (East Lancashire Regiment)

Rifleman Claude HURST (King’s Royal Rifle Corps)

Lieutenant John ILLINGWORTH (West Yorkshire Regiment)

Corporal William Utley ILLINGWORTH (Canadian Infantry)

Private Arthur INGHAM (Durham Light Infantry)

Private William Henry JOHNSON (Machine Gun Corps)

Private Charles Hugh JONES (Lancashire Fusiliers)

Private George LEATT (South African Infantry)

Private James LEATT (Auckland Regiment)

L/Corporal Tom LEATT (Royal Berkshire Regiment)

2nd Lieutenant Charles Harold LEE (Royal Garrison Artillery)

Gunner Harold Ervine LEWTHWAITE (Royal Field Artillery)

L/Corporal Edward METCALFE (West Riding Regiment)

Private John Thomas METCALFE (West Riding Regiment)

Sergeant William Allan MURGATROYD (Royal Fusiliers)

Private James Henry PEEL (Yorkshire Light Infantry)

Private Wilfred PENDLE (Durham Light Infantry)

Private John Robert RODWELL (West Riding Regiment)

Private David RUSSELL (2282) (West Riding Regiment)

Private Charles SIMS (16th Entrenching Battalion)

Private George SMITH (West Riding Regiment)

Private Fred SMITH Royal Warwickshire Regiment

John William SMITH (West Riding Regiment)

Private James William SMITH (Northumberland Fusiliers)

Sergeant Fred STORK (Machine Gun Corps)

Drummer John STORK (West Riding Regiment)

Sergeant Arthur STOTT (West Riding Regiment)

Private Harold SUGDEN (Northumberland Fusiliers)

Private Arthur SWINDLEHURST (Northumberland Fusiliers)

Corporal James Tennant THOMPSON (West Riding Regiment)

Private Charles Lewin TRANTER (West Yorkshire Regiment)

Private James M. VARLEY (West Riding Regiment)

Rifleman John William VARLEY (King’s Royal Rifle Corps)

L/Corporal Thomas Edward WALKER (West Riding Regiment)

Private James Arthur WHITTAKER (Yorkshire Light Infantry)

Private John WIGGAN (West Riding Regiment)