Gunner Herbert AIREY (Royal Field Artillery) B1:B24

Gunner John AKERS (Royal Garrison Artillery)

Private Andrew Leo ANSLOW (Liverpool Regiment)

Corporal William Reynolds ARMSTRONG (West Riding Regiment)

Private Thomas ASHTON (Border Regiment)

Private Ernest ASKEW (West Riding Regiment)

Private Edgar ASTIN (East Yorkshire Regiment)

Corporal William ASTLE (West Yorkshire Regiment)

Pioneer Williamson AUSTIN (Royal Engineers)

Private Arthur BAILEY (Royal Fusiliers)

Private George Alfred BAILEY (West Riding Regiment)

Private Harrison Milton BAILEY (London Regiment)

Gunner John Thomas BAKER (Royal Field Artillery)

Private Ernest BALDOCK (West Yorkshire Regiment)

Private William BARBER (West Riding Regiment)

A/Corporal Francis Arthur BARKER (West Riding Regiment)

Private Robert BARKER (West Riding Regiment)

Private Willie BARKER (East Yorkshire Regiment)

Private William BARRACLOUGH (Royal Scots Fusiliers)

L/Corporal Fred BARRETT (West Riding Regiment)

Private Jerome BARRETT (West Riding Regiment)

Private John BARRETT (West Riding Regiment)

Private Lionel BARRETT (Yorkshire Light Infantry)

T/2nd Lieutenant William Patrick BARRY (West Riding Regiment)

Private Richard BARSON (West Riding Regiment)

Corporal Percy BARTON (West Riding Regiment)

Private Robert BATESON (Royal Lancaster Regiment)

Gunner Charles BATLEY (Royal Garrison Artillery)

Private Moses BAXTER (West Riding Regiment)

Captain Basil Herbert Edwards BEADON (Royal Welsh Fusiliers)

Private Richard William BEARD (West Yorkshire Regiment)

L/Corporal John William BEASLEY (Royal Lancaster Regiment)

Private Harold BEBEE (West Riding Regiment)

Private William Arthur BEBEE (London Regiment)

Private Arthur BELL (Durham Light Infantry) (SD)

Private Walter William BELL (Labour Corps)

T/2nd Lieutenant Thomas Billows BELLAMY (Royal Lancaster Regiment)

Private George Schorah BELLAS (West Riding Regiment)

Captain Claude Denman BENNETT (West Riding Regiment)

Private Colin James BERRISFORD (Sherwood Foresters)

2nd Lieutenant John Leslie BERRY (West Riding Regiment)

Private Frank Crossland BILLOWS (Devonshire Regiment)

Rifleman Harry BIRCH (Rifle Brigade)

Private Walter BIRCH (Border Regiment)

Private John BIRKETT (West Riding Regiment)

Private Ernest BISHOP (West Riding Regiment)

Private Stephen BISHOP (West Riding Regiment)

Private George BOND (West Riding Regiment)

Private Walter Jardine BRANKER (West Riding Regiment)

Private Charles BRANSTON (West Riding Regiment)

Sergeant Alfred Charles BRIGGS (West Riding Regiment)

Corporal Edmund Clifford BRIGGS (West Riding Regiment)

Private William Gilbert BRIGGS (West Riding Regiment)

L/Corporal James BRIGHT (Labour Corps)

T/2nd Lieutenant Thomas Dugdale BROUGHTON (Yorkshire Light Infantry)

Private Henry BROWN (York & Lancaster Regiment)

Private John BROWN (Royal Scots Fusiliers)

Private John Henry BROWN (Northumberland Fusiliers)

Sergeant John James BROWN (West Riding Regiment)

Private Robert BROWN (Durham Light Infantry)

2nd Lieutenant Edmund Arthur BROWNSWORTH (Leicestershire Regiment)

Regimental Sergeant-Major Shearing BROWNSWORTH (Leicestershire Regiment)

Private Arthur Frederick BRUCE (West Yorkshire Regiment)

Private William BURGESS (West Riding Regiment)

Private Joseph BURKE (West Riding Regiment)

Sergeant George William BURROWS (West Riding Regiment)

2nd Lieutenant Leonard Victor BURROWS (Sherwood Foresters)

Sister Amy K. BUTCHART

2nd Lieutenant Cyril Frank BUTLER (Royal Field Artillery)

Bombardier Samuel CAIRNS (Royal Garrison Artillery)

Private Cyril CALVERT (West Riding Regiment)

Private John CARROLL (East Lancashire Regiment)

Private Patrick CARROLL (Labour Corps)

T/2nd Lieutenant Gordon CARRUTHERS (West Riding Regiment)

2nd Lieutenant Thomas Wright CARSON (West Riding Regiment)

Private Ernest Edward CARTER (Northumberland Fusiliers)

Private Sydney Emsley CARTER (West Riding Regiment)

Private Frederick William CARTMAN (West Riding Regiment)

Private Thomas Booth CARTMAN (West Riding Regiment)

Corporal Wallace CASON (West Riding Regiment)

Private John CHAPMAN (West Riding Regiment)

Private Thomas Charles CHEW (Royal Lancaster Regiment)

Sergeant Charles Victor CHILD (West Riding Regiment)

Corporal John CHURCHMAN (West Riding Regiment)

Private Arthur Joseph CLARK (Yorkshire Light Infantry)

Private Clarence CLARK (Essex Regiment)

Private Ennie CLARKE (West Riding Regiment)

Private Tom CLARKE (Yorkshire Regiment)

Private Arthur CLAYTON (West Riding Regiment)

Private Hudson CLOUGH (Northumberland Fusiliers)

Corporal Thomas William COCKSHOTT (Machine Gun Corps)

Sergeant William George COLE (Machine Gun Corps)

Sapper Arthur Chivers COLES (Royal Engineers)

Corporal Robert John COLES (West Yorkshire Regiment)

Lieutenant William Henry COLES (Yorkshire Regiment)

2nd Lieutenant Harold COLLEY (West Yorkshire Regiment)

Private George COLLINS (Grenadier Guards)

Private Tom Harry COPE (Yorkshire Regiment)

Private Arthur CORE (West Yorkshire Regiment)

Private Thomas CORE (Northumberland Fusiliers)

L/Corporal John CORK (West Riding Regiment)

Private Thomas CORK (Liverpool Regiment)

Private Frank COUNTER (West Riding Regiment)

A/Corporal Ernest COWGILL (Machine Gun Corps)

Private Henry Douglas COWMAN (West Riding Regiment)

Private Harry COWPER (West Riding Regiment)

Private Brian DALE (Essex Regiment)

L/Sergeant Harold DAVIES (West Riding Regiment)

Private Arthur James DENNY (Canadian Railway Service Guard)

Private Thomas Alexander DINSDALE (Yorkshire Light Infantry)

Private George DOBBY (West Riding Regiment)

Private Albert DONALD (West Riding Regiment)

Private Tom DOWNES (West Riding Regiment)

Private Frank DRIVER (East Lancashire Regiment)

L/Corporal Tom Milner DRUMMOND (West Riding Regiment)

Private John EASTERBY (Liverpool Regiment)

A/Corporal Henry Ormerod EASTWOOD (18th Hussars)

Private John EASTWOOD (East Yorkshire Regiment)

Joseph EDMONDSON

Private Thomas EDMONDSON (Labour Corps)

L/Corporal William EGGLESTON (Coldstream Guards)

H. ELLIOTT

Private Percy ELLIOTT (West Riding Regiment)

Private Spencer ELLIOTT (East Lancashire Regiment)

Trooper Luke ELLISON (3rd/1st Scottish Horse)

Private Joseph EMMOTT (Leicestershire Regiment)

Private Thomas EMMOTT (Lincolnshire Regiment)

Private Tom Oldfield EMMOTT (West Riding Regiment)

Private Bertie Phillip EMSLEY (London Regiment)

Lieutenant Thomas FATTORINI (Royal Air Force)

Private Charles FENNERTY (West Riding Regiment)

Stoker 1st Class Peter FERGUSON (Royal Navy)

Private Edwin FIRTH (London Regiment)

Lieutenant Henry Brian FISHER (Machine Gun Corps)

Company Sergeant-Major John Allan FISHER (Canadian Infantry)

Private Bernard FLETCHER (East Yorkshire Regiment)

Gunner George William FLETCHER (Royal Garrison Artillery)

Private James Clarence FLETCHER (Royal Scots Fusiliers)

Corporal Ernest FOSTER (West Riding Regiment)

Private Thomas FOSTER (West Riding Regiment)

Private Thomas FREEMAN (West Riding Regiment)

Private Frederick Parker FURNESS (West Riding Regiment)

L/Corporal Fred GALLAGHER (West Riding Regiment)

Private James Watson GARWOOD (West Riding Regiment)

Private George GELLING (West Riding Regiment)

Corporal Walter Davis GIBSON (West Riding Regiment)

Private Arthur GILL (West Riding Regiment)

T/2nd Lieutenant Frank Hubert GILL (West Yorkshire Regiment)

Private Clarence GIVIN (Canadian Infantry)

Sergeant George Edward GODWIN (West Riding Regiment)

Able-Seaman Benjamin Stringer GREAVES (Royal Navy)

Private Jacob Carradice GREEN (West Riding Regiment)

Private Harry GREENWOOD (West Riding Regiment)

L/Sergeant John GREGSON (West Riding Regiment)

Corporal Arthur HALE (Royal Berkshire Regiment)

Private Wilfred HALL (West Riding Regiment)

Sergeant Claude HARDING (West Riding Regiment)

Private Fred HARDING (Canadian Mounted Rifles)

Private Robert HARDISTY (West Riding Regiment)

Private Edgar HARGREAVES (Manchester Regiment)

Private George HARGREAVES (Tank Corps)

Private John Robert HARGREAVES (Grenadier Guards)

Private Maurice HARGREAVES (West Riding Regiment)

Private Sam HARGREAVES (West Riding Regiment)

Private Sydney Joseph HARGREAVES (West Riding Regiment)

Corporal William HARRAGAN (Machine Gun Corps)

L/Corporal William Cecil HARTLEY (London Regiment)

Private John Willie HAWKIN (West Riding Regiment)

Gunner Arthur HAWKSWELL (Royal Field Artillery)

Private Percy HAWKSWELL (Northumberland Fusiliers)

Corporal Arthur HEBDEN (West Riding Regiment)

Private James HEBDEN (York & Lancaster Regiment)

G. HIGGINS

L/Corporal Harold HILLARY (West Riding Regiment)

Private Horace HILLARY (West Riding Regiment)

Private John HILLARY (West Riding Regiment)

Private Edgar HINDLE (Northumberland Fusiliers0

L/Sergeant William Atkinson HODGSON (West Riding Regiment)

A/Corporal James HODKINSON (West Yorkshire Regiment)

Private Alfred HOLDSWORTH (West Riding Regiment)

Private John HOLMES (Army Pay Corps)

Sergeant William Norman HOLMES (West Riding Regiment)

Private John Henry HOOSON (North Staffordshire Regimen)

Private John Arthur HOWARD (Seaforth Highlanders)

L/Sergeant Ernest HOYLES (Canadian Infantry)

Corporal George HOYLES (West Riding Regiment)

Private Richard HOYLES (East Lancashire Regiment)

Private Arthur HUDSON (Canadian Infantry)

Rifleman Claude HURST (King’s Royal Rifle Corps)

Private Norman HYDE (Worcestershire Regiment)

Lieutenant John ILLINGWORTH (West Yorkshire Regiment)

Corporal William Utley ILLINGWORTH (Canadian Infantry)

Private Arthur INGHAM (Durham Light Infantry)

Private Henry INGHAM (York & Lancaster Regiment)

Private Thomas Edward INMAN (West Yorkshire Regiment)

Sergeant William IRELAND (West Riding Regiment)

A/Corporal Ernest JACKSON (West Riding Regiment0

Private William JACKSON (Machine Gun Corps)

Sergeant William Henry JENKINS (West Yorkshire Regiment)

Private William JOHNSON (South Staffordshire Regiment)

Private William Henry JOHNSON (Machine Gun Corps)

Private Charles Hugh JONES (Lancashire Fusiliers)

Rifleman Walter Morrison JOWETT (New Zealand Rifle Brigade)

Private Francis John KAY (West Riding Regiment)

Private George Matthew KNIGHT (Coldstream Guards)

Lieutenant Hedley KNOWLES (West Riding Regiment)

Gunner William KNOX (Royal Field Artillery)

Private Arthur LAMBERT (West Riding Regiment)

Private Thomas LANGMAN (West Riding Regiment)

Private George LEATT (South African Infantry)

Private James LEATT (Auckland Regiment)

L/Corporal Tom LEATT (Royal Berkshire Regiment)

2nd Lieutenant Charles Harold LEE (Royal Garrison Artillery)

Private Frank LEE (West Riding Regiment)

2nd Lieutenant John Varley LEE (Royal Air Force)

Gunner Harold Ervine LEWTHWAITE (Royal Field Artillery)

Gunner Dean LISTER (Royal Garrison Artillery)

Private Thomas LOBLEY (West Riding Regiment)

Private John Gill LOWCOCK (York & Lancaster Regiment)

Lieutenant Joseph William LUMB (West Riding Regiment)

Private Harry Stoils LUMBY (West Yorkshire Regiment)

Private Maurice LUND (West Riding Regiment)

Private Arthur Tom LUTY (Yorkshire Regiment)

Company Sergeant-Major Owen McDERMOTT (West Riding Regiment)

Private Percy Evelyn MACEFIELD (Manchester Regiment)

L/Corporal Ian MACKENZIE (Royal Marine Light Infantry)

T/2nd Lieutenant John Caldwell McINTYRE (Yorkshire Regiment)

T/Captain James Bruce MACKAY (West Yorkshire Regiment)

A/Sergeant William Hector MAIR (West Riding Regiment)

Private Alfred MARONEY (Coldstream Guards)

Private George MASON (Army Service Corps)

Sapper George Hamin MASON (Royal Engineers)

Private Thomas Kellett MASON Highland Light Infantry

Private John Sydney MATTOCK (Northumberland Fusiliers)

Private Harry MAUDSLEY (West Riding Regiment)

Sergeant Herbert MAUDSLEY (West Riding Regiment)

L/Corporal Edward METCALFE (West Riding Regiment)

James METCALFE

Private John Thomas METCALFE (West Riding Regiment)

Private Joseph METCALFE (West Riding Regiment)

Gunner Robert George METCALFE (Royal Garrison Artillery)

Private James Willie MIDDLETON (East Lancashire Regiment)

Rifleman John William MOORBY (King’s Royal Rifle Corps)

Private Henry Edward Charles Squire MOORHOUSE (West Riding Regiment)

Private William MOORHOUSE (Machine Gun Corps)

Sergeant William Allan MURGATROYD (Royal Fusiliers)

Private Frank MYERS (West Riding Regiment)

Sergeant John William MYERS (West Riding Regiment)

Private Fred Slinger NELSON (South Staffordshire Regiment)

Private John NICHOLSON (West Riding Regiment)

Private William NICHOLSON (Northumberland Fusiliers)

Private William NUTTER (Northumberland Fusiliers)

Private Harold OLDFIELD (West Yorkshire Regiment)

R. OLDFIELD

Private Richard Henry OLDFIELD (West Riding Regiment)

Private Tom OLDFIELD (West Riding Regiment)

Private William O'NEILL (West Riding Regiment)

Private David Allan Ewart OVERTON (East Surrey Regiment)

L/Corporal Thomas Wilson OVERTON (Yorkshire Regiment)

J. PARKER

Corporal Thomas Reid PARKER (West Riding Regiment)

Private Henry PARRINGTON (West Riding Regiment)

Private James Henry PEEL (Yorkshire Light Infantry)

Rifleman Thomas Benjamin PEEL (King’s Royal Rifle Corps)

Rifleman Robin Charles PEFFER (London Regiment)

Private Wilfred PENDLE (Durham Light Infantry)

Private John PERCIVAL (West Riding Regiment)

L/Sergeant George PHILLIP (West Riding Regiment)

Private Ernest PLATT (Army Service Corps)

Boy 1st Class Frank Reginald POLLARD (Royal Navy)

Private John PRESTON (West Riding Regiment)

Private William QUINN (3rd Dragoon Guards)

Private William George RAMPLING (West Riding Regiment)

Private Harry RILEY (West Riding Regiment)

Private Thomas Henry RILEY (West Riding Regiment)

Private John Robert RODWELL (West Riding Regiment)

T/2nd Lieutenant William Albert RODWELL (Royal Engineers)

Private Joseph ROGERS (West Yorkshire Regiment)

Private Harold ROWLEY (Northumberland Fusiliers)

Wireless Telegraph Operator Sidney William RUDDERHAM (Royal Navy)

Private David RUSSELL (2282) (West Riding Regiment)

Private David RUSSELL (2431) (West Riding regiment)

L/Sergeant John Willie RUSSELL (West Riding Regiment)

Sergeant Arthur Frederick RYDER (Yorkshire Light Infantry)

Private Garnett SCARTH (West Yorkshire Regiment)

Gunner Harold SCOTT (Royal Field Artillery)

Private John SCOTT (Worcestershire Regiment)

Rifleman Lewis SEDGWICK (King’s Royal Rifle Corps)

Gunner William Henry SEDGWICK (Royal Field Artillery)

Gunner Ernest SHERWOOD (Royal Field Artillery)

Private James SHUTTLEWORTH (Army Service Corps)

Private Albert Edward SIMPSON (Labour Corps)

Private William SIMPSON (West Riding Regiment)

W. SINCLAIR

Private Frank SMITH (West Riding Regiment)

Private Fred SMITH Royal Warwickshire Regiment

F. J. SMITH

L/Corporal Herbert SMITH (West Riding Regiment)

Private Joseph SMITH (East Lancashire Regiment)

John William SMITH (West Riding Regiment)

Private James William SMITH (Northumberland Fusiliers)

Private John Edward SMITH (West Yorkshire Regiment)

Gunner Maurice SMITH (Royal Field Artillery)

Private Maurice SMITH (West Riding Regiment)

Private Norman SMITH (West Riding Regiment)

Private Percy Edgar SMITH (West Riding Regiment)

William SMITH

Private Willie SMITH (West Riding Regiment)

John Richard SPENCER

Private Robert SPENCER (West Riding Regiment)

L/Corporal Herbert Cecil SPRINGTHORPE (Lincolnshire Regiment)

Private Charles STELL (Lancashire Fusiliers)

W. STEPHENSON (Private Walter STENSON) (West Riding Regiment)

Private Joseph Henry STEWART (West Riding Regiment)

Private Albert Edward STOREY (West Riding Regiment)

Sapper Thomas William STOREY (Royal Engineers)

Sergeant Fred STORK (Machine Gun Corps)

Sergeant Arthur STOTT (West Riding Regiment)

Private Charles Arthur STOTT (West Riding Regiment)

Private Harold SUGDEN (Northumberland Fusiliers)

Lieutenant Edward James Collis SUPPLE (West Riding Regiment)

Corporal Alexander SUTHERLAND (Royal Army Service Corps)

Private Arthur SWINDLEHURST (Northumberland Fusiliers)

Gunner William TEMPEST (Royal Field Artillery)

Private George THOMPSON Loyal North Lancashire Regiment

Private Herbert THOMPSON (West Riding Regiment)

Corporal James Tennant THOMPSON (West Riding Regiment)

L/Corporal James THOMSON (THOMPSON) (Yorkshire Regiment)

Private Fred THORNTON (West Riding Regiment)

Private Frederic THORNTON (West Riding Regiment)

T/2nd Lieutenant Joseph Henry Banks THORNTON (Lancashire Fusiliers)

Private William TOMLINSON (Australian Infantry)

Private Albert TOON (West Riding Regiment)

Herbert TOWN

Gunner George Parker TOWNSON (Royal Field Artillery)

Private Charles Lewin TRANTER (West Yorkshire Regiment)

Private Walter TURNBULL (East Lancashire Regiment)

Private Walter TURNER (Royal West Surrey Regiment)

Stoker 1st Class John James TWEEDALE (Royal Navy)

Private Fred TYRER (West Riding Regiment)

Private Clifford George UNWIN (West Riding Regiment)

Sergeant Jim UPTON (West Riding Regiment)

Private James M. VARLEY (West Riding Regiment)

Rifleman John William VARLEY (King’s Royal Rifle Corps)

Private Thomas WADE (South Lancashire Regiment)

Private George Edward WALKER (Australian Machine Gun Corps)

Private Horace WALKER (Australian Infantry)

L/Corporal Thomas Edward WALKER (West Riding Regiment)

Corporal Thomas William WALKER (West Riding Regiment)

Private William WALLWORK (West Riding Regiment)

Gunner Charles WARD (Royal Garrison Artillery)

Private James WARD (West Riding Regiment)

Private John WARD (Yorkshire Regiment)

Private George WEBSTER (West Riding Regiment)

Private Robert WEBSTER (Royal Army Service Corps)

Private Lawrence Beaumont WESTERN (West Riding Regiment)

Private Joseph Henry Bowers WHITEHEAD (West Riding Regiment)

Private Joseph WHITHAM (Canadian Infantry)

Private James Arthur WHITTAKER (Yorkshire Light Infantry)

Private James Willie WHITTAKER (West Riding Regiment)

Private Richard Dove WHITTAKER (West Riding Regiment)

Private Wilfred Reginald WHITTAKER (East Yorkshire Regiment)

Private John WIDDUP (West Riding Regiment)

Private Harry WIGGAN (West Yorkshire Regiment)

Private John WIGGAN (West Riding Regiment)

Corporal William WILD (Machine Gun Corps)

Private Frank WILKINSON (West Riding Regiment)

L/Corporal John Wilson WILLAN (West Riding Regiment)

Sapper George Arthur WILSON (Royal Engineers)

Private Wilfred WILSON (West Yorkshire Regiment)

Private Edgar Roberts WRIGHT (Royal Fusiliers)